تاریخچه

  کتابخانه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال 1385 تاسیس شد که قبلاً در ساختمان اداره تربیت بدنی بوده و در سال1391 به ساختمان جدید منتقل شده است. 


هدف و وظایف کتابخانه:

کمک به ارتقا سطح کیفی آموزش و پژوهش، فراهم نمودن محیط مناسب جهت استفاده از منابع و مطالعه مراجعه کنندگان، ارائه خدمات کتابخانه در زمینه های تخصصی، عمومی، راهنمایی مراجعه کنندگان جهت دسترسی و بهره گیری از انواع منابع چاپی و غیر چاپی به تمامی کاربران از جمله دانشجویان، اساتید و همکاران محترم دانشگاه رازی و همینطور مراجعه کنندگان خارج از دانشگاه رازی.  


منابع:

 تعداد کتب فارسی: 7407 جلد

تعداد کتب لاتین: 1230 جلد

تعداد پایان نامه: 364 عنوان

حدود 300 عنوان منابع الکترونیکی تخصصی

61 عنوان نشریه تخصصی و غیر تخصصی 


سایر اطلاعات:

سالن کتابخانه به چهار قسمت اصلی تقسیم بندی شده است که شامل بخش های مختلفی از جمله: سایت دانشجویان کارشناسی؛ سالن مطالعه؛ بخش های نشریات، مخزن کتابها، میز امانت، بخش آماده سازی، فهرستنویسی، مرجع و پایان نامه؛ و اتاق ریاست کتابخانه است. همه قسمتهای کتابخانه مجهز به سیستم گرمایش و سرمایشی هستند و فضای کتابخانه دارای موقعیتی با نورگیری طبیع و بسیار مناسب جهت استفاده کاربران می باشد. 


معرفی بخشها:

    سایت:

این بخش شامل 5 سیستم جهت جستجوی منابع کتابخانه و تحقیقات دانشجویان است که از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر پذیرای کاربران گرامی می باشد. 

    سالن مطالعه:

سالن مطالعه شامل 24 میز یک طرفه و دو طرفه مطالعه است که از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر پذیرای دانشجویان گرامی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی و سایر دانشکده های دانشگاه رازی می باشد.

بخش امانت:

بخش امانت با 5650 جلد کتاب فارسی و 1950 جلد کتاب لاتین  و 2 دستگاه رایانه ،جهت امانت کتاب، بصورت قفسه باز اداره می شود و کاربران با کمک و راهنمایی کتابدار براحتی می توانند در قسمت مخزن کتابخانه به انتخاب منابع مناسب بپردازند و کلیه خدمات میز امانت به صورت رایانه ای انجام می شود.

    مرجع:

کتاب های این بخش شامل 350 نسخه کتاب فارسی و 71 نسخه کتاب لاتین است که امانت داده نمی شوند و کاربران گرامی جهت استفاده از این منابع و مطالعه در محل می توانند از قسمت سالن مطالعه استفاده نمایند.

   پایان نامه ها:

این بخش شامل 364 عنوان پایان نامه می باشد که 59 عنوان آن پایان نامه های گرایش رفتار حرکتی، 129 عنوان گرایش مدیریت ورزشی،105 عنوان گرایش فیزیولوژی ورزشی، 65 عنوان گرایش حرکات اصلاحی و آسیب شناسی و 6 عنوان گرایش تربیت بدنی عمومی و 3 طرح پژوهشی می باشد.

  نشریات:

این بخش شامل 6 عنوان نشریه تخصصی و عمومی است. در سال 1398 توسط انجمن علمی دانشکده علوم ورزشی اولین نشریه علمی ورزشی مربوط به دانشکده با عنوان علم ورزش و تندرستی به چاپ رسید. کاربران گرامی جهت استفاده از این بخش می توانند از میزهای سالن مطالعه استفاده نمایند.

  فهرست نویسی:

تا پایان تیرماه 1398فهرست نویسی در مکان دانشکده تربیت بدنی صورت می گرفت که از آن به بعد کتابخانه مرکزی به ما اعلام کرد که فهرست نویسی را مثل سایر دانشکده ها به آنها محول کنیم. همچنین تجهیزات این بخش شامل یک دستگاه رایانه، یک دستگاه چاپگر که در حال حاضر اسقاط شده و غیر قابل استفاده است.

 


معرفی کارکنان :

نام و نام خانوادگیعکس سمت مدرک تحصیلیپست الکترونیکی
 نسترن بختیاری مسئول کتابخانه  کارشناسی ارشد رفتار حرکتی ktbvarzeshi@gmail.com

 


ساعات کاری:

کلیه بخش های کتابخانه در طول هفته به جز ایام تعطیل از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 15 آماده خدمت رسانی به کاربران گرامی می باشد.


قوانین و مقررات کتابخانه:

تمامی دانشجویان ورودی جدید بطور اتوماتیک از طریق سیستم کتابخانه عضو می شوند. دانشجویان سایر سالها نیز می توانند در صورت عدم انجام ثبت نام توسط سیستم با ارائه کارت دانشجویی به عضویت کتابخانه درآیند؛ و همگی طبق ضوابط از منابع موجود در کتابخانه استفاده نمایند. کارت  دانشجوی دانشجویان به عنوان کارت کتابخانه هم بکار می رود زمانی که توسط دستگاه RFID  فعال شده باشد که هم از کتابخانه دانشکده و هم از کتابخانه مرکزی می توانند کتاب امانت بگیرند.

 


تعداد و مدت زمان امانتی برای اعضا:

مقطع تحصیلیتعداد مجاز برای امانتمدت زمان امانت

دانشجوی کارشناسی

3

15 روز

دانشجوی کارشناسی ارشد

5

20 روز

دانشجوی دکتری

7

30 روز

اعضای هیئت علمی

6

90 روز

کارکنان

4

30 روز

 

شرایط تسویه حساب:

تسویه حساب اولیه از طریق سیستم ثنا در کتابخانه دانشکده انجام می شود و تسویه حساب نهایی در کتابخانه مرکزی انجام خواهد شد..


ارتباط با کتابخانه:

آدرس کتابخانه: کرمانشاه، باغ ابریشم، خیابان دانشگاه، پردیس دانشگاه رازی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی

تلفن:3428374 

ایمیل : ktbvarzeshi@gmail.com

عنوانپیش نمایش


آرشیو

فایلهای پیوست
فهرست