جستجو در :
کتابخانه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشیآدرس:
کرمانشاه، باغ ابریشم، خیابان دانشگاه، پردیس دانشگاه رازی، دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی


کتابخانه تخصصی دانشکده علوم ورزشی

 

تاریخچه:

  کتابخانه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی در سال 1385 تاسیس شد و در سال1391 به ساختمان جدید منتقل شده است.

هدف و وظایف:

   ارائه خدمات کتابخانه در زمینه های تخصصی، عمومی و راهنمایی مراجعه کنندگان جهت دسترسی و بهره گیری از انواع منابع چاپی و غیر چاپی به تمامی کاربران از جمله دانشجویان، اساتید و همکاران محترم دانشگاه رازی و همینطور مراجعه کنندگان خارج از دانشگاه رازی.

منابع:

تعداد کتب فارسی: 6010 جلد

تعداد کتب لاتین: 2021 جلد

تعداد پایان نامه: 258 عنوان

حدود 300 عنوان منابع الکترونیکی تخصصی

60 عنوان نشریه تخصصی و غیر تخصصی

سایر اطلاعات:

سالن کتابخانه به چهار قسمت اصلی تقسیم بندی شده است که شامل بخش های مختلفی از جمله: سایت دانشجویان کارشناسی؛ سالن مطالعه؛ بخش های نشریات، مخزن کتابها، میز امانت، بخش آماده سازی، فهرستنویسی، مرجع و پایان نامه؛ و اتاق ریاست کتابخانه است. همه قسمتهای کتابخانه مجهز به سیستم گرمایش و سرمایشی هستند و فضای کتابخانه دارای موقعیتی با نورگیری طبیع و بسیار مناسب جهت استفاده کاربران می باشد.

معرفی بخشها:

1-     سایت

این بخش شامل 5 سیستم جهت جستجوی منابع کتابخانه و تحقیقات دانشجویان است که از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر پذیرای کاربران گرامی می باشد.

2-     سالن مطالعه

سالن مطالعه شامل 24 میز یک طرفه و دو طرفه مطالعه است که از ساعت 8 صبح تا 15 بعدازظهر پذیرای دانشجویان گرامی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی و سایر دانشکده های دانشگاه رازی می باشد.

 

3-     امانت

بخش امانت با 5650 جلد کتاب فارسی و 1950 جلد کتاب لاتین  و 2 دستگاه رایانه ،جهت امانت کتاب، بصورت قفسه باز اداره می شود و کاربران با کمک و راهنمایی کتابدار براحتی می توانند در قسمت مخزن کتابخانه به انتخاب منابع مناسب بپردازند و کلیه خدمات میز امانت به صورت رایانه ای انجام می شود.

 

4-     مرجع

کتاب های این بخش شامل 350 نسخه کتاب فارسی و 71 نسخه کتاب لاتین است که امانت داده نمی شوند و کاربران گرامی جهت استفاده از این منابع و مطالعه در محل می توانند از قسمت سالن مطالعه استفاده نمایند.

 

5-     پایان نامه ها

این بخش شامل 258 عنوان پایان نامه می باشد که 46 عنوان آن پایان نامه های گرایش رفتار حرکتی، 77 عنوان گرایش مدیریت ورزشی،62 عنوان گرایش فیزیولوژی ورزشی، 64 عنوان گرایش حرکات اصلاحی و آسیب شناسی و 6 عنوان گرایش تربیت بدنی عمومی و 3 طرح پژوهشی می باشد.

6-      نشریات

این بخش شامل 6 عنوان نشریه تخصصی و عمومی است که متاسفانه بعلت نداشتن بودجه کافی به روز رسانی   نمی شود. کاربران گرامی جهت استفاده از این بخش می توانند از میزهای سالن مطالعه استفاده نمایند.

7-     فهرستنویسی

بعلت نداشتن اتاق مناسب کارهای این بخش در همان بخش امانت و اتاق ریاست صورت می گیرد. تجهیزات این بخش شامل یک دستگاه رایانه، یک دستگاه چاپگر و لوازم جهت آماده سازی کتابها می باشد.

 

معرفی کارکنان:

نام و نام خانوادگی

عکس

سمت

مدرک تحصیلی

پست الکترونیکی

نسترن بختیاری

 

رئیس کتابخانه

کارشناس ارشد رفتار حرکتی ورزشی

n.bakhtiari@razi.ac.ir

مهرنوش حیدری

 

همیار کتابخانه

کارشناس کتابداری و اطلاع رسانی

Mheydari222@yahoo.com

 

ساعات کاری:

کلیه بخش های کتابخانه در طول هفته به جز ایام تعطیل از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح تا 15 آماده خدمت رسانی به کاربران گرامی می باشد.

قوانین و مقررات کتابخانه:

تمامی دانشجویان ورودی سال 95 بطور اتوماتیک از طریق سیستم کتابخانه عضو شده اند، دانشجویان سایر سالها هم می توانند با ارائه مدارک به عضویت کتابخانه درآیند؛ و همگی طبق ضوابط از منابع موجود در کتابخانه استفاده نمایند. کارت دانشجویی با فعال شدن دستگاه های RFID به عنوان کارت کتابخانه هم بکار می رود و دانشجویان با کارت دانشجویی هم از کتابخانه دانشکده و هم از کتابخانه مرکزی می توانند کتاب بگیرند.

تعداد و مدت زمان امانتی برای اعضا

مقطع تحصیلی

تعداد مجاز کتاب برای امانت

مدت زمان امانت

دانشجوی کارشناسی

3 کتاب

15 روز

دانشجوی کارشناسی ارشد

4 کتاب

20 روز

دانشجوی دکتری

5 کتاب

30 روز

اعضای هیئت علمی

7 کتاب

90 روز

کارمندان

3 کتاب

30 روز

 

شرایط تسویه حساب:

تسویه حساب اولیه از طریق سیستم ثنا در کتابخانه دانشکده انجام می شود و تسویه حساب نهایی در کتابخانه مرکزی انجام خواهد شد.

ارتباط با کتابخانه:

آدرس کتابخانه: باغ ابریشم، دانشگاه رازی، دانشکده علوم ورزشی، کتابخانه

تلفن: 3428374

فکس:

 

 

عنوان پیش نمایش


آرشیو

پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.