جستجو در :
کتابخانه دانشکده فنی مهندسیآدرس:
کرمانشاه، باغ ابریشم، خیابان دانشگاه، پردیس دانشگاه رازی، دانشکده فنی مهندسی


معرفی کتابخانه و تاریخچه : کتابخانه دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی در سال 1371 تاسیس شده است. بالغ بر37000 عنوان کتاب، نشریه، پایان نامه، لوح فشرده و ... در زمینه فنی و مهندسی نتیجه گردآوری چندین ساله ای است که آغاز تاسیس کتابخانه تا به امروز صورت گرفته است.

ب- هدف و وظایف کتابخانه: ارائه هر چه سریعتر خدمات کتابخانه ای و و بازیابی اطلاعات جهت تسهیل و تسریع دسترسی به منابع مورد نیاز جامعه دانشگاهی.

جامعه این کتابخانه شمار زیادی از دانشجویان، اعضای هیئت علمی و اساتید و کارکنان دانشکده فنی می باشند.

معرفی بخشها:

1-    سرپرست کتابخانه: سرکار خانم مژگان صدیقی، کارشناس ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی

2-    بخش امانت: این بخش از کتابخانه دانشکده فنی و مهندسی با تعداد24854  کتاب فارسی و 8566 کتاب لاتین بخش اعظم کتابخانه را به خود اختصاص داده است و شمار زیادی از اعضای محترم کتابخانه از جمله دانشجویان هر روز به این بخش مراجعه می کنند و خدمات لازم به آنها ارائه می گردد.

سیتم کتابخانه بسته است و اعضای محترم باید کتاب مورد نظر خود را از طریق سیستمهای تعبیه شده به منظور جستجوی منابع، بازیابی کرده و شماره راهنمای آن را در اختیار کارکان قرار داده تا کارکان کتاب را در صورت موجود بودن در اختیار آنان قرار دهند و تراکنش های لازم را در سامانه امانت کتاب انجام دهند. نظام رده بندی این کتابخانه، رده بندی کنگره می باشد.

3- بخش مرجع:  کتب مرجع در قسمی مجزا از کتابهای بخش امانت نگهداری می شوند و مراجعان در صورت نیاز به این منابع باید در داخل کتابخانه از آن ها استفاده کنند و امانت داده نمی شوند.

4- بخش اسناد و پایان نامه ها: این بخش بالغ بر 3547 تعداد پایان نامه کارشاسی، کارشناسی ارشد و دکتری، سمینار، طرح های پژوهشی و ... دارد که پس  از اینکه از دانشجویان محترم یک نسخه تحویل گرفته شد، در قسمت اسناد و پایان نامه و به صورت نظام مند نگهداری می شود و و در محلی که در داخل کتابخانه برای آن در نظر گرفته شده است، مورد استفاده اعضای محترم قرار می گیرد.

5- بخش نشریات: نشریات به صورت موضوعی و سپس بر اساس نام هر نشریه و شماره های آن سازماندهی شده اند. دانشجویان و اعضای محترم موظفند در داخل کتابخانه و در قسمتی که برای نشریات تعبیه شده است،  از نشریات استفاده کنند.

6- بخش فهرستنویسی: کلیه کتابها در این بخش و توسط مسئول محترم کتابخانه فهرست می شوند.

7- سایر بخشها (از جمله مجموعه های اهدایی و وقفی):  بخش آماده سازی شامل کلیه اقداماتی است  که به منظور آماده سازی کتاب انجام می شود مانند ثبت کتابها در دفتر ثبت، زدن بارکد، لیبل ، جیب و ... که توسط مسئولین انجام می شود.

معرفی کارکنان:

نام و نام خانوادگی

سمت

مدرک تحصیلی

ایمیل

مژگان صدیقی

مسئول کتابخانه

کارشناسی ارشد

 

اردشیر احمدی زاده

کارمند

کارشناسی

 

ساعات کاری:

بخش های کتابخانه

شنبه تا چهارشنبه

ایام تعطیل

امانت

8 تا 15

 

مرجع

8 تا 15

 

اسناد و پایان نامه

8 تا 15

 

نشریات

8 تا 15

 

 

قوانین و مقررات کتابخانه:

1-    شرایط عضویت و امانت: جهت عضویت در کتابخانه فنی و مهندسی باید فرم عضویت د این کتابخانه که شامل کامل مشخصات دانشجو است، پر شود.

2-    تعداد و مدت زمان منابع امانتی برای اعضا 

مقطع تحصیلی

تعداد مجاز کتاب برای امانت

مدت زمان امانت

دانشجوی کارشناسی

2

15 روز

دانشجوی کارشناسی ارشد

4

30 روز

دانشجوی دکتری

4

30 روز

اعضای هیئت علمی

10

30روز

کارمندان

5

60 روز

3-    شرایط تسویه حساب: عودت کلیه کتب امانتی و محاسبه جریمه در صورت داشتن تاخیر و تحویل پروژه های دانشجویی از دانشجویان و دادن رسید به آنان و در نهایت نسویه اولیه کاربر در نرافزار کتابخانه.

کانال تلگرام: @fannirazi_lib 

 


عنوان پیش نمایش


آرشیو

پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 ثنا محفوظ می باشد.